• Pedagogickí asistenti

• Naša škola okrem pôsobnosti školského špeciálneho pedagóga ponúka v rámci starostlivosti o integrovaných žiakov aj služby pedagogických asistentov. Asistenti úzko spolupracujú s učiteľmi v jednotlivých triedach, tak aby zabezpečili a vytvorili pre integrované deti čo najvhodnejšie podmienky v rámci ich edukácie vzhľadom na špecifické potreby konkrétneho dieťaťa. Snahou asistentov je uľahčiť integrovaným žiakom ich začlenenie do kolektívu a zároveň im umožniť zažívať pocit úspechu, či poukázať na ich silné stránky. Taktiež sa podieľajú na vypracovaní IVP žiakov, na tvorbe a úprave didaktických pomôcok a na hľadaní rôznych stratégií napomáhajúcich lepšiemu zvládnutiu nárokov kladených na integrovaných žiakov.

Pedagogickí asistenti:

• Mgr. Barbora Lepiešová - Základná škola (projekt)
          • Mgr. Zuzana Obert - Materská škola (projekt)
          • PaedDr. Milan Toman