• Letné prázdniny

• Od 1.7.2022 do 2.9.2022 majú žiaci letné prázdniny.

Vyučovanie v školskom roku 2022/2023 začína

5. septembra 2022

Užite si všetci leto plné oddychu a zážitkov.

Tešíme sa na stretnutie v septembri!

• Matematický Klokan

• Na koniec školského roka sme odmenili žiakov za výsledky v súťaži Matematický Klokan. Všetkých účastníkov musíme pochváliť. Úlohy zvládli veľmi dobre, dokázali, že Matematika ani v takejto forme im problémy nerobí a majú ju radi. Najlepšie sa  darilo prvákom, ktorí o tom dajú vedieť aj  tričkom, ktoré o tom každého presvedčí.

• Posledné zvonenie školského roka 2021/2022

• Vo štvrtok - 30. júna -  prebehlo  slávnostné odovzdávanie vysvedčení a pochvál a následne rozlúčka s našimi štvrtákmi, ktorým prajeme v ich ďalšom štúdiu veľa úspechov.

Všetkým želáme krásne leto, plné oddychu a pohody.

• Rozlúčkový obed štvrtákov

• Posledný spoločný obed štvrtákov sme si zorganizovali v škole. Slávnostne sme si prikryli stôl a pri obľúbenom jedle sme spomínali na príhody, zážitky od prvého ročníka. A rodičia nás  prekvapili nádhernou štvrtáckou tortou, ktorá bola výborná! Ďakujeme!

• Začali ste maličkí, teraz ste už veľkí. Najviac ste však podrástli v očiach pani učiteľky...“

• Milí štvrtáci… Štyri roky nášho spoločného putovania ubehli veľmi rýchlo. Z malých vyplašených prváčikov sú dnes veľké štvrtácke osobnosti. Preto Vám, milí štvrtáci, prajeme, aby ste v každej chvíli svojho života mali na pamäti, že všetko sa dá zvládnuť… Spomeňte si na svoje začiatky, prvé písmenká, prvé napísané riadky… Každá skúška, pred ktorou raz budete stáť, sa dá vyriešiť: s vytrvalosťou, ochotou a láskou. Do Vašich ďalších dní Vám prajeme veľkú chuť do práce a vytrvalosť ísť za svojím cieľom až do úspešného konca.

Vaša pani učiteľka, Vaše pani učiteľky a učitelia

• Malý princ

• 24. jún 2022 bol pre nás výnimočným dňom. V Štátnej opere v Banskej Bystrici sme putovali s Malým princom vo Vesmíre až na planétu Zem.  Bolo to veľmi spevavé, hudobné, farebné, tanečné, poučné…jednoducho perfektné…a pre nás o to krajšie, že v opere Malý princ účinkujú naše dve spolužiačky - štvrtáčky Natálka a Rebeka.

• Sokoliari

• Na konci školského roka prišli k nám do školy a škôlky na návštevu krásni operení kamaráti. Aby presne trafili, doviezli ich v klietkach sokoliari. Pretože vtáky rozprávať nevedia, veľa zaujímavostí o nich a ich živote nám porozprávali práve tí, ktorí sa o nich starajú. Dozvedeli sme sa o tom, kde a ako žijú, čím sa živia a ako lovia. Ale aj to, že ich treba chrániť, aby sme ich mohli pozorovať vo voľnej prírode aj v budúcnosti.

• Vlastivedná exkurzia štvrtákov

• So štvrtákmi sme sa 13. júna vybrali na zaujímavý výlet. Vyskúšali sme si cestovanie, orientáciu v cestovných poriadkoch a spôsoboch dopravy, potúlali sme sa po zaujímavých miestach bohatých nielen na historické pamiatky, ale aj na krásnu prírodu. Zažili sme návrat do minulosti… nielen pobytom v historickej starej škole, kde sme si vyskúšali sedenie v drevených laviciach, písanie husími brkami, dostať na skúšku trstenicou  po ruke (iba kto chcel a mal odvahu… navyše to vôbec nebolelo, lebo pani učiteľke Katke sme boli sympatickí…).Okrem toho sme sa dozvedeli o histórii Španej Doliny, ťažbe, spracovaní rudy a putovaní medených ingotov do celého sveta. Výlet sa vydaril, aj počasie nám prialo a všetci sme sa plní zážitkov vrátili do školy… choďte pozrieť aj Vy, stojí to za to. :-)))

• MDD v škole

• Medzinárodný deň detí sme nemohli osláviť inak ako zábavou. Učebnice sme nechali v triedach a v školskej záhrade sme sa popri opekačke celé dopoludnie hrali.