• Relaxáčik

• Všadeprítomný Halloween sa preniesol aj do realizácie nášho krúžku Relaxáčik. Vo štvrtok 27. októbra sme sa venovali aj my tekviciam cez všetky naše zmysly. Poznávali sme vývojový cyklus tekvice, skúmali sme hmatom a zrakom ich povrch, veľkosť, farby, cez sensory bagy skúšali čo tvorí vnútro tekvice a vyfarbovali antistresové omaľovánky tekvíc. Naše chuťové poháriky sme pošteklili ochutnávkou vlastnoručne ozdobených tekvicových koláčikov, semienok z tekvíc, či tekvicovej čokolády. Záver patril opäť relaxácii pri čítaní rozprávky o krásnom priateľstve medzi dievčatkom a tekvičkou.

• Deň bielej palice

• Symbol slepoty a krátkozrakosti, chráni a pomáha. Deň Bielej palice ( 15.10.) nám pripomína krehkosť zrakovo postihnutých ľudí a nabáda, aby sme im ponúkli rameno, ak potrebujú pomoc.

Žiaci našej školy si v stredu 26.10. na besede, ktorú nám pomohla zorganizovať Únia nevidiacich, pripomenuli, že nie každá palica je obyčajná. Že medzi nami žijú deti i dospelí, ktorí sú odkázaní na pomoc ostatných, ale aj napriek svojmu zdravotnému problému dokážu žiť takmer plnohodnotný život. Žiaci si vyskúšali chôdzu "na slepo", sprevádzanie nevidiaceho kamaráta,  zahrali si zvukové pexeso, človeče nehnevaj sa, rôzne pomôcky pre nevidiacich ľudí. Pohladkali vycvičeného krásneho pomocníka - psa Kristiána, odniesli si zážitok i nové vedomosti.

• OZNAM - Dôležité!!!

• OZNAM - RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Z organizačných dôvodov udeľuje riaditeľka školy dňa 9.11.2022  pre všetkých žiakov školy

RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

Mgr. Drahomíra Kotočová - riaditeľka školy

SKM_C250i22102708170.pdf​​​​​​​

• Jesenné tvorenie v ŠKD

• V stredu 26.10. sme strávili krásne popoludnie v školskom klube. Deti si vyrobili tekvicové strašidielka a iné jesenné ozdoby. Ďakujeme rodičom za pomoc.  Spolu s deťmi vytvorili príjemnú tvorivú atmosféru. Výsledky snaženia môžte vidieť na vstupe do školy a vo vestibule.

• Svetový deň zdravej výživy

• Tento deň si žiaci druhého a tretieho ročníka pripomenuli zábavnými i poučnými celodennými projektovými aktivitami. Pozrite si fotografie.

• Relaxáčik

• Prostredníctvom krúžku Relaxáčik dňa 13. októbra sme spoznávali relaxačno-arteterapeutickú techniku - tvorba MANDALY. Oboznámili sme sa s tým, čo to mandala je, ukázali sme si ich rôzne podoby a vysvetlili si akým spôsobom môžu na nás pôsobiť relaxačne. Tvorili sme mandaly pomocou vlastných tiel, ďalej mandaly aj s využitím jesenných listov a vyfarbovali rôzne jesenné mandaly. Pri tom všetkom nám hrala relaxačná hudba, prebiehala projekcia rôznych mandál na tabuli, vdychovali sme upokojujúcu vôňu levandule a popíjali teplý čajík. Krúžok sme opäť uzavreli riadenou relaxáciou aj s využitím našich vytvorených mandál.

• Krúžok - Remeselné zručnosti

• Na prvom krúžku sa deti oboznámili s jednoduchým základným náradím. Vyskúšali upevniť drievko do zveráčika a napíliť ho na menšie kúsky. Pre niektorých žiakov to bolo prvýkrát, starší kamaráti ochotne pomohli mladším. A samozrejme všetci si dávali veľký pozor. Už sa tešíme, čo zmajstrujú nabudúce.

• Relaxáčik

• V rámci realizácie krúžku Relaxáčik dňa 6. októbra sme sa zamerali na bližšie spoznanie ročného obdobia JESEŇ s využitím všetkých našich zmyslov. Naša trieda sa premenila na jesenný les, kde sme sa nechali unášať príjemnou relaxačnou hudbou so zvukmi lesa, vdychovali sme vôňu borovíc z difuzérov, prostredníctvom hmatu a čuchu sme skúmali všetky prírodniny, ktoré patria k jesennej prírode. Samozrejme sme pošteklili aj naše chuťové poháriky ochutnávkou plodov jesene a vytvorili si jesenné listy plné farieb pomocou peny na holenie a potravinárskych farbív. Všetko sme ukončili príjemnou riadenou relaxáciou, pri ktorej sme sa sústredili na upokojenie nášho tela a načerpanie novej energie.