• Podeľte sa o radosť a lásku

• Bliži sa sviatočný čas a my pripravujeme  už tradičnú akciu, ktorou chceme pripomenúť deťom, že čas Vianoc je čas, kedy sa každý z nás môže o lásku a radosť podeliť. Preto Vás prosíme o pomoc s nádielkou pre osamelých ľudí žijúcich v našej obci. Do 15.12.2023 môžte priniesť do školy malé darčeky podľa svojho uváženia (sladké, teplé, voňavé, užitočné,...). My, spolu s deťmi, vložíme darčeky do vyzdobených škatúľ, pridáme vlastnoručne urobený darček a roznesieme pred  Vianocami adresátom.

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME

• Voľné pracovné miesto

• Ponúkame záujemcom pracovné miesto na pozícii VEDÚCI ŠKOLSKEJ JEDÁLNE na zastupovanie po dobu trvania dlhodobej PN.

Nástup: 1.12.2023

Podmienky prijatia: úplné stredné odborné vzdelanie, úplné stredné všeobecné vzdelanie,vysokoškolské vzdelanie 1.stupňa, znalosť práce s PC bežná užívateľská.

Rozsah úväzku: 70%

Počet stravníkov:  do 100

Náplň práce: riadenie a kontrola prevádzky školskej jedálne - nákup tovaru na základe dodávateľsko-odberateľských zmlúv, tvorba jedálnych lístkov, normovanie jedál podľa zisteného stavu stravníkov a platných receptúr, vedenie požadovanej evidencie súvisiacej so stravovaním

V prípade záujmu o pracovnú pozíciu posielajte svoje dokumenty ( žiadosť, kópie dokladov o vzdelaní, životopis a súhlas so spracovaním údajov) elektronicky na mailovú adresu   podatelna@vlkanova.sk

bližšie informácie na tel. čísle: 0908 397744 alebo 0905 965661

• BUBNOVAČKA 2023!

• Tisíce detí  spolu bubnovali, aby ich všetci počuli. Aj my sme sa v  pondelok, 20. novembra 2023, pridali a hlasným bubnovaním po dedine ukázali, ako je nás počuť a ako je potrebné deti počúvať. V školskom klube potom deti nakreslili a napísali o svojej BUBNOVAČKE.

• Návšteva BDnR v Banskej Bystrici

• O medúzke

Príbeh rozprávky približuje ťažkosti malej medúzy, ktorá sa narodí iná, štvorhranná. V rozprávke sa postupne zoznamujeme s medúzkinou výlučnosťou, s ťažkosťami, s pocitmi smútku a osamelosti, ktoré z toho vyplývajú.  Ale tak, ako to v rozprávke býva, aj táto má šťastný koniec. A deti sa zoznámili aj s morským svetom i  japonským umením, keďže príbeh výtvarne riešila výtvarníčka Yumi Mráz Hayashi.

• i-Bobor 2023

• V minulom týždni si žiaci 2. až 4.ročníka otestovali svoje zručnosti v informatickej súťaži i-Bobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Súťaže sa zúčastňujú žiaci z celého Slovenska. Aj my sme mali niekoľkých úspešných riešiteľov.

2.ročníkk - Marta Alakšová, Ema Černáková, Max Hozlár, Oliver Javorka, Ella Kaššová, Tadeáš Perichta, Helena Priehodová, Juraj Rusko, Elizabeth Ševčíková

3.ročník - Viktor Fujka

4.ročník - Juraj Samuel Szoke, Ján Baran, Liliana Holubová, Sebastián Urban

• Tretiaci v remeselnej dielni

• Tretiaci v rámci vyučovania pravidelne navštevujú remeselnú dielňu v Osvetovom stredisku v Banskej Bystrici. Oboznamujú sa so starými tradičnými remeslami a upevňujú si tak vedomosti z regionálnej výchovy. Dnes si vyskúšali prácu na hrnčiarskom kruhu a vyrobili si malé hlinené umelecké diela:)

• Ocenenie pre pani učiteľku  Zuzku Garajovú
          • Ocenenie pre pani učiteľku Zuzku Garajovú

• V týchto dňoch prebieha eTwinning seminár pre učiteľov MŠ a ZŠ v španielskej Seville. Zúčastňujú sa ho aj pani učiteľky z našej materskej školy -  Zuzana Garajová a Zuzana Obert. V rámci podujatia prebehlo slávnostné odovzdanie cien víťazom Európskej ceny eTwinning 2023 (kategórie MŠ a ZŠ). Medzi ocenenými je aj pani učiteľka Zuzana Garajová, ktorá zvíťazila v kategórii "Žiaci vo veku 0 – 6 rokov" s projektom STEAM Preschool Academy. Gratulujeme!!