• Vianočná nádielka pre osamelých

• Naša krásna akcia, ktorú nám pomohli zrealizovať aj rodičia našich žiakov, vyvrcholila v pondelok 19.12. roznáškou pripravených darčekov. Nádherne zabalené a vyzdobené krabice, tak ako sa na správny vianočný darček patrí, naplnené rôznymi maličkosťami pre potešenie, sme naložili do auta a pani učiteľky ich spolu s deťmi rozviezli až k adresátom. Nič netušiaci ujovia a tety, ktorých žiaci prišli obdarovať, ťažko hľadali slová, neskrývali dojatie a vďaku. Všetkým im  prajeme, aby si k darčeku našli aj blízkeho človeka pri stromčeku.A Vám všetkým, ktorí ste nám pomáhali, ešte raz ďakujeme!

• OZNAM O VÝŠKE STRAVNÉHO OD 1.1.2023

• Obec Vlkanová, ako zriaďovateľ, stanovila Všeobecne záväzným nariadením obce Vlkanová č. 8/2022 o určení výšky príspevkov v školách a školských zariadeniach nové poplatky za stravovanie v školskej jedálni.  PRÍLOHA v priloženom odkaze

Žiadame rodičov, aby si zmenili výšku trvalých príkazov, ktorými uhrádzajú stravné tak, aby platba na mesiac január 2023 bola pripísaná na účet školskej jedálne najneskôr do 25.12.2022.

Stravne_od_1.1.2023.pdf

• Z dôvodu vysokej chorobnosti a absencie žiakov a detí Základnej aj materskej školy, po odsúhlasení zriaďovateľom a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, prerušujem prevádzku Základnej a Materskej školy od 20.12.2022 do 22.12.2022 vrátane.riaditeľka školy

chripka_a.pdf

• OZNAM!!

• Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov (nad 50%) a zamestnancov našej základnej školy a na základe odporúčania RÚVZ BB bude dňa 16. 12. 2022 prerušené vyučovanie pre všetkých žiakov základnej školy. Od pondelka 19.12.2022 bude vyučovanie prebiehať v bežnom režime. Prípadné zmeny v prevádzke v budúcom týždni ( podľa nahlásenej dochádzky ) budeme oznamovať cez Edupage.

• Dňa 22.12.2022 majú žiaci Základnej školy udelené riaditeľské voľno, viď priložený dokument. Všetci žiaci budú v tento deň automaticky odhlásení z obeda.

riaditelske_volno_zs.pdf​​​​​​​

• Zimný a sviatočný čas

• Čas čakania na Vianoce pripomína aj  výzdoba priestorov školy. Či na  výtvarnej výchove, či  v školskom klube  vytvorili deti krásne práce, ktoré zdobia školské nástenky. Pani vychovávateľka Gabika opäť vyzdobila aj  za pomoci detí, priestory chodby a okien. Všetci, ktorí prejdu okolo školy, alebo vstúpia do jej vnútra, zacítia vianočný čas.

• Vianočná remeselná dielňa

• Vo štvrtok 8.12. sa popoludní naša škola premenila na remeselné dielničky. V každej triede si mohli žiaci i deti materskej školy vyskúšať niečo iné a zaujímavé. Zdobenie medovníkov, srdiečka  z drôtu, orieškové ozdoby, anjelikovia rôzneho druhu, výrobky z papiera, rôzne zaujímané vianočné ozdoby.... všetko, čo si deti vyrobili, si mohli zobrať domov a skrášliť svoj vianočný stôl či stromček.

• Mikuláš v škole

• Aj žiaci v našej škole od rána trpezlivo vyčkávali Mikuláša. Vyzerali ho či príde, či ich nájde.Celý deň im pani učiteľky pripravili tak trošku sviatočne. Nakoniec sa všetci dočkali a každý, kto bol v škole, dostal nádielku sladkostí. Mikuláša v triedach deti pekne pozdravili, za balíček poďakovali a sľúbili, že budú poslúchať a snažiť sa celý školský rok. Tak uvidíme.

U prvákov začal deň čertovskou rozprávkou a pokračoval Mikulášskou matematikou a čítaním. Mikulášovi zaspievali pesničku a spoločne sa odfotili. Veľa kamarátov nám pre chorobu chýbalo, ale balíčky sme im odložili.