• Jarné upratovanie

• Milí rodičia, ako každú jar, aj túto pripravujeme v spolupráci s obcou JARNÉ UPRATOVANIE.  Budeme radi, ak sa k nám pripojíte 20. apríla 2024 a pomôžete nám s jarnou "údržbou" nášho areálu. Vyhrabať suché lístie, čo-to ostrihať, natrieť lavičky, porýľovať pieskoviská, doplniť vyvýšené záhony zeminou a rastlinami, poopravovať preliezačky a natrieť ich ošetrujúcim náterom, ..... o občersvenie sa postará Obecný úrad. ĎAKUJEME

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

v termíne od 28.3. do 2.4. 2024

Začiatok vyučovania po prázdninách - streda 3. apríla 2024

• ZÁPIS DO 1.ROČNÍKA

• Pozývame záujemcov o štúdium v  našej Základnej škole na ZÁPIS do prvého ročníka pre školský rok 2024/2025. Prihlasovanie je spustené na stránke školy v časti ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA

NA ŠTÚDIUM. Zápis prebieha prezenčne 4.apríla alebo 8.apríla v čase od 14:00 do 17:00h

Po vypísaní elektronickej prihlášky ju vytlačenú a podpísanú oboma zákonnými zástupcami prineste v deň zápisu. V prípade, že nemáte možnosť vypísať prihlášku elektronicky, urobíte tak u nás počas zápisu.

• SVETOVÝ DEŇ VODY

• 22.marec si každoročne pripomíname ako SVETOVÝ DEŇ VODY. U nás v škole sa tento deň niesol celý v znamení tejto vzácnej tekutiny. Od rána sa skloňovalo v rôznych tvaroch. Prváci a druháci začali deň aktivitami v triedach, zatiaľ čo tretiaci so štvrtákmi chystali pre nich prekvapenie. Pripravili si pre mladších spolužiakov aktivity, pri ktorých sa žiaci veľa naučili i zabavili. Vyskúšali si trik s nakreslenou rybičkou (lom svetla), čistili more od plastov, hádali pesničku o vode, maľovali vodné písmená, hrali pantomimu, zisťovali vlastnosti vody, ochutnávali zdravé limonády... Zapojil sa každý, odmenou pre nich bol diplom a sladké lízatko. Po dobre odvedenej práci si tretiaci a štvrtáci oddýchli pri rozprávke Snehová kráľovná a mladší sa ešte vybehali v školskej záhrade.

• Ponožková výzva

• 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s DS môžete vyjadriť aj obutím ponožiek rôznych farieb či veľkostí. Takto spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

• Návšteva z materskej školy

• Pár týždňov  ešte budú škôlkarmi. Za pár týždňov sa z nich stanú školáci. Že to zvládnu a sú pripravení prísť medzi kamarátov v škole, nám dnes ukázali naši predškoláci. Zvládli pripravené úlohy, smelo sa pripojili k školákom a dokázali, že v septembri môžu začať svoj život veľkého PRVÁKA.

• Veľkonočná dielňa a Deň otvorených dverí

• Pozývame Vás na  remeselnú dielničku a zároveň Deň otvorených dverí pre našich budúcich prváčikov a ich rodičov. Prezriete si priestory školy, stretnete sa s pani učiteľkami, dostanete odpoveď na otázky a Vaše deti si zatiaľ môžu vyskúšať zručnosti pri veľkonočnom tvorení.