• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

• V tomto školskom roku nás reprezentovala na Okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína víťazka školského kola - Viktória Zaťková, žiačka 2.ročníka.

Viktorka  veľmi zodpovedne, odvážne, milo a  s pôsobivým prednesom zastupovala našu školu.Do vyššieho kola síce nepostúpila, ale aj získané skúsenosti sa cenia a povzbudia k budúcim úspechom. My jej blahoželáme a sme na ňu hrdí.

• Karneval

• Karneval so Spevkom Palim a žiakmi a deťmi našej Základnej školy s materskou školou plný zábavy sa vydaril.

• Lyžiarsky výcvik

• Tohtoročný lyžiarsky výcvik sme začali v stredisku Šachtičky. Počasie a zlé cesty nás presťahovali do lyžiarskeho strediska Tajov, kde sme celý výcvik ukončili.Všetci zvládli jazdu vlekom, odvážne sa spúšťali dolu kopcom a  tí zdatnejší pretekali pomedzi bránky. Deti si odniesli nie len diplom, ale hlavne radosť z pohybu na lyžiach a prvé zjazdárske skúsenosti.

• Moduly - karate

• Začali sme projekt MŠVVaŠ - Moduly. Na prvej hodine si žiaci vyskúšali  cvičenie na  žinenkách, úpolové hry, nácvik úderu s pani trénerkou Máriou Černou.

• Slávnosť v prvej triede

• Dnes sa prvá trieda premenila na malé kráľovstvo. Prváci - králi a kráľovné - si slávnostne prevzali druhú časť  Šlabikára a na dôkaz toho, že už vedia pekne čítať i písať si spoločne vytvorili  prvé maľované čítanie. A keďže dnes ráno poriadne štípal mráz, tvorili sme vety o vtáčikoch v zime, ich správnom prikrmovaní a naučili sme sa nové písmenko. Iste uhádnete ktoré.

• Relaxáčik

• Na poslednom krúžku Relaxáčik sme sa venovali téme vtáctva. Rozprávali sme sa o častiach tela vtáka, o životnom cykle vtákov, o ich rôznych druhoch, ich potrave a o starostlivosti o vtáctvo v zime. Počúvali a napodobňovali sme spev vtákov, vyrábali sovu z prírodných materiálov, či sladké hniezda s vajíčkami a vtáčikmi z fondánu. Hodinu sme ako tradične ukončili masážou pierkami a riadenou meditáciou - voľný ako vták.

• MODULY - začíname od 6.2.2023

• Čo sú MODULY

Je to projekt Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ktorého cieľom je priniesť na hodiny telesnej a športovej výchovy inovatívny obsah, inšpirovať učiteľov a predstaviť žiakom rozmanité možnosti trávenia voľného času. Projekt je zacielený na  I.stupeň ZŠ a prepája prostredie športových zväzov, klubov a organizácií so školským prostredím.Projekt MODULY má za cieľ priniesť do vyučovacieho procesu zaujímavý, inovatívny a inšpiratívny obsah a predstaviť žiakom aktívne spôsoby trávenia voľného času. V prvej fáze sa zameria na telesnú výchovu na I. stupni základných škôl.

Ako prvý modul budú žiaci 2.- 4. ročníka absolvovať modul - KARATE . Modul bude prebiehať 6 vyučovacích hodín telesnej výchovy pod vedením trénera a dozorom vyučujúceho. Postupne budeme žiakom začleňovať aj iné moduly.