• Záložka do knihy spája školy

• Naša škola sa zapojila do 14. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. ĎAKUJEME všetkým žiakom, ktorí dokázali vytvoriť nádherné záložky a ďakujeme aj pani vychovávateľkám Gabike a Lucke, za motiváciu detí a pomoc pri realizácii diel. Projekt je určený slovenským a českým základným školám.Cieľom projektu je  vytvárať v triedach atmosféru, ktorá podnecuje a dokáže nadchnúť žiakov pre čítanie kníh, pre diskusiu o prečítaných príbehoch a pre výtvarné stvárnenie prečítaného textu. V rámci projektu škola nadviaže kontakt s pridelenou školou v Českej republike, s ktorou si záložky vymení.

• Ponožkový október

• Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať ponožky pre ľudí v núdzi, hlavne pre tých, ktorí žijú na ulici. Ponožky sú totiž najžiadanejšou časťou oblečenia v charitách a organizáciách starajúcich sa o týchto ľudí, pretože chránia pred chladom, infekciami a uľahčujú im chôdzu za pomocou.

Všetky vyzbierané ponožky odovzdáme v novembri do Domova pre núdznych v Banskej Bystrici. Ďakujeme!