• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• V piatok na druhej vyučovacej hodine sa víťazi triednych kôl predviedli pred všetkými spolužiakmi so svojim prednesom poézie alebo prózy. Zaslúžili si veľký potlesk za predvedené výkony. Gratulujeme! Víťaza, alebo víťazku vyhlási porota pri polročnom hodnotení v utorok 31.1.

• Relaxáčik

• Posledné dve stretnutia krúžku Relaxáčik boli venované témam ZIMA a SNEHOVÁ VLOČKA. Cez obrázkový materiál sme si rozprávali o zime a o zmenách v prírode. Sledovali sme video snežnej búrky, ktorú sme si aj pomocou jednoduchého pokusu vyrobili. Hrali sme sa s čarovným mliekom, vyfarbovali zimné omaľovánky a precítili zimu cez krátku riadenú imagináciu. V rámci hodiny venovanej snehovej vločke, sme spoznali jej životný cyklus a typy vločiek. Videli sme ako vločka vzniká, vyrobili sme si snehové vločky zo soli a chutné sladké vločky z marshmellow a snehovej polevy. Počas záverečnej meditácie sme si vypočuli krátky príbeh o dôležitosti každej snehovej vločky a na chvíľočku sme sa pokúsili premeniť aj my na malinké poletujúce snehové vločky.